Monday, December 14, 2015


Thank you!
Asanteni sana!




Kwenu marafiki wa Chama Cha Watanzania Oslo, chama kinapenda kukushukuruni sana kwa juhudi, mshikamano na umoja wenu wa dhati mliouonesha na hatimaye kufanikisha sherehe yetu ya Uhuru wa miaka 54 ya Tanzania Bara. Tuko pamoja sana na tunatarajia ushirikiano wenu kwa shughuli zingenezo zijazo.

Kwa niaba ya Chama Cha Watanzania Oslo, tunashukuru sana.



To all of you, friends of 

Chama Cha Watanzania Oslo.  

Tanzanian Organization Oslo would like to thank you for your support and cooperation as well as for being there and celebrate with us for a memorable day of Tanzania Mainland´s 54 years of Independence.
We are together and it´s our hope to be with you for other coming events.

On behalf of Chama Cha Watanzania Oslo,
We say thank you so much!



No comments: